X

Jóga

 


Cvičení jógy vám může hodně pomoci. Lépe se zorientujete v současném světě médii, přeinformovanosti, stálé potřeby být IN a být ON. Pokud dlouhodobě pociťujete stres, nedostatek času a prostoru pro sebe, častou, nebo stálou únavu, je jóga to pravé právě pro vás.

Nejprve bude pro vás jóga příjemným uvolněním těla a mysli. Stále častěji budete tyto chvíle vyhledávat a těšit se na ně. Po čase se tento čas stane pro vás tím nejdůležitějším momentem týdne, nebo dne. A budete vnímat, že bez tohoto cvičení vám něco chybí, že to prostě není ono. Začnete vyhledávat podobné zklidňující aktivity, lekce, kurzy. Po určité době práce na sobě budete cvičit sami doma, buď podle pokynů lektora, nebo podle knihy či videí. Půjdete hlouběji a poznáte, jak příjemné je trávit chvíle jen ve společnosti sama sebe. Pocítíte změnu zdravotního stavu k lepšímu, budete lépe naslouchat lidem ve vašem okolí a už nebudete dělat “ z komára velblouda „. Pochopíte, že zdraví i nemoc máte ve svých rukou. Začnete postupně měnit stravu, životosprávu, možná změníte i jinak svůj život. Do života vám vstoupí noví lidé.

Jóga působí na tělo fyzické, energetické i emocionální. Díky józe se z vás stává lepší člověk a to vše přirozeně pokračuje v rozvoji těla, duše a vnitřního pocitu štěstí. Bohužel dáváme stále velký důraz na svět okolo nás a málo se koncentrujeme na svět uvnitř sebe. Když tento vnitřní svět poznáme a pochopíme, že vše to důležité se děje uvnitř, nikoliv venku, osvobodí nás to. Vše zásadní pro život najdeme ve svém srdci a pomocí intuice, emocí a klidu můžeme zcela změnit svůj život.

Tato cesta je dlouhá, někdy trnitá a s mnoha oklikami, ale dovede nás do našeho STŘEDU, toho posvátného místa, kde sídlí BŮH v nás.

Hormonální jógová terapie podle Dinah Rodrigues

Začínám s jógou

Rádžajóga

JIN jóga

Jóga v denním životě podle Mahéšvaránandy

Jóga pro děti

 

 

 

 

 

 

 

Soubory